Ana Sayfa Öne Çıkan CivilFEM | Nonlineer-Sonlu Elemanlar Metodlu Statik Hesap Programı

CivilFEM | Nonlineer-Sonlu Elemanlar Metodlu Statik Hesap Programı

239
0
Paylaş

CivilFEM – İleri Düzey İnşaat Mühendisliği Yazılımı


CivilFEM çok gelişmiş non-linear (doğrusal olmayan) solver (çözümleyici), tek ve çok sayıda non-linear ile  ilgili çok sayıda önemli sorunu barındıran çözüm gerektiriciler(mühendislik problemleri) için  için kolay kullanımlı bir Grafik Arayüzünü  birleştirerek Yapısal ve İnşaat Mühendisliği için Non-Linear Sonlu Elemanlar çözümleri önündeki engelleri azaltır.

Not: “CivilFEM Madrid /İSPANYA merkezli Marc firması tarafından geliştirilmektedir.”

Marc® tarafından geliştirilen CivilFEM®  , tüm inşaat sektörlerinde gerçekleştirilen tüm gelişmiş analizler için uygun çok güçlü ve çok yönlü bir program olup, genel inşaat, Barajlar için analiz modellerinin oluşturulmasını kolaylaştıran bilgisayar destekli mühendislik için  zengin araçlar ve benzersiz özellikler sunar.  Yapısal Analiz, Sismik tasarım, Zemin-yapı etkileşimi, Temeller, Tüneller, Kaya ve zemin mekaniği analizleri, Gökdelenler, Geoteknik Yapılar, Madencilik, Enerji, Petrol & Gaz, Prekast, Enerji Santralleri: Nükleer, Hidrolik … veya diğer herhangi bir İnşaat Mühendisliği ana altyapısı gibi Geniş ve İleri Mühendislik alanlarında kullanılır.

CivilFEM, yapısal mühendislerin karşılaştıkları mühendislik taleplerine karşılık vermek üzere 5 farklı tipte sunulmaktadır.

Bunlar Sırası ile,

  1. Intro
  2. Advanced
  3. Expert
  4. NPP (Nükleer Yapılar için)
  5. Academic.
CivilFEM
CivilFEM

Sezgisel kullanıcı dostu arayüzü ve analiz öncesi ve analiz sonrası  özellikleri ile öğrenmesi kolay ve makroları, Python ve programlama dili size daha fazla güç, çok yönlülük ve verimlilik sunar.

MSC® Non-Lineer çözücü yazılımından gelen güçlü entegre Marc®, mühendislerin karşılaşabileceği en talepkar ve karmaşık gelişmiş analizleri kolayca çözmektedir.

“www.mscsoftware.com/product/marc”

CivilFEM Programının Gelişmiş Temel Çözümleyici Olanakları

Non-lineer  burkulma, non-lineer aşamalı inşaat süreci, non-lineer  betonarme yapıların  beton çatlaması ve kırılması, beton akmasıve büzülme ve zamana bağlı kırılmalar, ön gerilmeli betonarme yapılar, toprak malzemesi davranış kanunları, toprak-yapı etkileşimi, doğrusal olmayan gelişmiş kontak  elemanlar, ileri sismik, ısı transferi ve birleşik termal-yapısal analiz, sızıntı-yapısal analizi, Python Scripting … vb. analiz ve tasarım özeliklerine sahiptir.

TÜRKİYE YETKİLİ SATICISI


CivilFEM hakkkında daha fazla geniş bilgi almak, örnek videoları izlemek için, çözülmüş örnekleri indirmek için ve program demosu talebinde bulunmak için, Türkiye Yetkili Satıcılarından 3EPROMİMARLIK İle irtibata geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Adınızı Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.