Ana sayfa Eğitim Videoları Risa 3D Tanıtımı-1.Kurs

Risa 3D Tanıtımı-1.Kurs

41
0
PAYLAŞ

Risa 3D Tanıtımı-1.Kurs


Risa 3D Tanıtımı 1.Bölümüne hoş geldiniz. Bu bölümde Risa 3D programının ilk videosu Türkçe anlatımlı olarak hazırlanmıştır. Bu sunum,  Video ile birlikte Risa programlarını öğrenmek isteyenlerin takip etmeleri için hazırlanmıştır. Başka hiç bir kaynağa ihtiyaç duymadan Kurslarımızı takip ettiğiniz zaman programa tam olarak hakim olacaksanız.

Mühendis/tasarımcı/teknik arkadaşlarımızın yapmış olduğu en büyük yanılgı yeni program öğrenme konusunda çok çekingen olmalarıdır. Biraz sabırlı olmanız durumunda ve kursları adım adım takip ettiğinizde, zamanla yeni ve farklı projeler yaptıkça programa alışacaksınız. Belli bir tecrübeden sonra programı kullanmadaki ustalığınıza kendiniz bile şaşıracaksınız.

Amerika Birleşik Devletlerinin En popüler yazılımı olan Risa 3D’ yi tanımaya başlayalım.

Risa 3D ile Hangi Yapıların Statik Hesabını Yapabiliriz?

PROGRAMIN ÇALIŞTIRILMASI


Programın daha iyi anlaşılabilmesi için Risa 3D programını çalıştırdıktan sonra, File=> Open=> Examples kalsöründen “RISA-3D Sample Model.r3d” örnek dosyasını açın.

Risa 3D
Risa 3D

Örnek Dosya Açıldıktan Sonra Karşınıza “Global Model Settings” Panosu gelcektir.

Global Model Settings (Global Model Ayarları)

Evet “Global Modal Settings” ön ayarları yapabileceğiniz bir bölümdür. Golbal Model Ayarlarında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar ve hatırlatmalar;

1- Global Modal Settings=>Solution=> Vertical Axes “z” olarak işaretleme.

2- Concrete=> Rebar Set=> prENV10080 olarak işaretlenirse, betonarme donatı ayarlarını Avrupa Standartlarına göre ayarlamış olursunuz.

3. Kursumuz için Lütfen bir sonraki sayfaya gidin. 2. Kursumuz hazır değilse diğer sayfa görünmeyecektir. Gecikmeden dolayı özür dileriz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here