Ana sayfa Çizim Programları Revit ile Çelik Yapılar

Revit ile Çelik Yapılar

151
0
PAYLAŞ

Revit İle Çelik Yapılar


Revit ile Çelik yapılar, günümüzde hızla ilerleyen teknoloji ile birlikte Autodesk firmasının BIM modelleme teknolojisini geliştirmesi ve bu teknoloji ile entegre olarak çalışması çok önemli bir hale gelmiştir.

Günümüzde çelik yapı tasarımcıları CAD tabanlı programları tercih etmektedir. Fakat işin içine BIM girince durum biraz farklılaşmaktadır. Çelik detaylarını almanıza olanak sağlayan Revit, aynı zamanda BIM teknolojisi ile malzemeleri ve malzeme özelliklerinizi kontrol etmenize olanak sağlar.

Ana Çalışma Penceresi  içerisinde yaptığınız herhangi bir deşiklik anında tüm detay ve çizimlerinize yansır ve Yapı tasarımcılarını ek bir yükten kurtatırır.

Revit ile çelik yapılar tasarlamak yapı tasarımcısının tüm modeli kontrol etmesine olanak sağlar, diğer yapı tasarımı profesyonelleri( Mimar, Makine Mühendisi, Elektrik Mühendisi vb) ile koordineli çalışarak final projelerindeki hataları minumuma indirir.

Revit Ne demek?

Revit, bir BIM(Building Information Modelling) yazılımıdır. Güçlü bileşenleri ile binaları ve altyapı planlamalarınızı, tasarımlarınızı inşa etmek ve yönetmek için akıllı model tabanlı işlemi kullanmanıza izin verir. Revit, işbirlikçi tasarım modeli için çok disiplinli tasarım sürecini desteklemektedir.

BIM ne demek ?

BIM (Building Information Modeling), mimari, mühendislik ve inşaat (AEC) profesyonellerine binaları ve altyapıyı daha etkin bir şekilde planlamak, tasarlamak, inşa etmek ve yönetmek için fikir ve araçlar sağlayan akıllı bir 3B model tabanlı bir süreçtir.

revit ile çelik yapılar

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here