Ana sayfa Dökümanlar Risa 3D Örnekler

Risa 3D Örnekler

46
0
PAYLAŞ

Risa 3D Örnekler


Risa 3D Örnekler ile programın kullanımını basit örneklerle kullanıcıya öğretilmesi amaçlanmıştır.

Risa 3d ile Örnekler (İngilizce) Kılavuzu nasıl kullanılmalıdır.

RISA 3D Kullanıcı Kılavuzu’na hoş geldiniz. RISA-3D’nin ilk kez bir kullanıcısıysanız, işe bu kitabı kullanmaya başlamanızı öneririz.

Bu kitap, çoğu RISA-3D özelliğini kullanarak tüm modelleme sürecinde size yol gösterecek adım adım öğreticiler içerir. Yapısal bir binanın gerçek dünyadaki bir örneğini oluşturacak ve bir model çözerek değişiklikler yapacak ve modeli optimize edecektir. Çalışmalarınız  boyunca bu kılavuzda  birçok ipucu ve kısayol da gösterilecektir.

Araç çubuklarını ve kısayollarını öğrenmek için 10. sayfadaki RISA-3D’deki İlk Bakış bölümünü inceleyerek başlayın ve adım adım öğretilere geçin.

Tüm dersleri tamamlamak yalnızca birkaç saat sürecektir. Ancak, destekleyici metni atlar ve yalnızca aşağıda gösterildiği gibi elmas şeklindeki mermi ile gösterilen eylem adımlarına odaklanırsanız, işlemi daha da hızlandırabilirsiniz:

Aşağıda gösterildiği gibi elmas şeklindeki mermi örneği;

Öğreticiler kendi başına baştan sona inşa ediyorlar. Hepsini tek seferde gerçekleştirme veya her birini ayrı ayrı gerçekleştirme seçeneğine sahipsiniz.

Bunu mümkün kılmak için RISA, her öğreticinin başında yüklemek için model dosyaları sağlar. Bu başlangıç dosyaları Rehberler altındaki RISA program klasöründe bulunur ve “Tutorial 2” Starter.r3d, “Tutorial 3” Starter.r3d, vb. Olarak adlandırılır.

Bu “Kullanıcı Kılavuzu” ndaki öğreticilerden geçtikten sonra, Yardım menüsünü ve RISA-3D ile ilgili her konuyla ilgili eksiksiz ve ayrıntılı bilgi için RISA-3D Genel Başvuru Kılavuzu’nu kullanabilirsiniz. Konular alfabetik sıraya göre düzenlenmiş ve tamamen endekslenmiştir.(İngilizce olarak).

Risa 3D ile Örnekler Kılavuzuna Aşağıdaki Linkden ulaşabilirsiniz;

Risa 3d İle Örnekler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here