Ana sayfa Çelik Birleşim Hesapları Risa Connection V7.0.0 Yayımlandı

Risa Connection V7.0.0 Yayımlandı

158
2
PAYLAŞ

Risa Connection V7.0.0 Yayımlandı

Risa Connection V7.0.0 , Yapısal çelik tasarımcılarının çelik birleşim hesaplarında kullandığı Risa firmasına ait programın yeni versiyonu yayımlandı.

  • Taban Plakası Tasarımı Eklendi.(Konu ile ilgili Video Hazırlanmaktadır)
  • Bağlantı Dirseği Tasarımı eklendi
  • Geliştirilmiş Kolon Bağlantıları

BAĞLANTI DİRSEĞİ(KNEE CONNECTIONS)-YENİ

RISAConnection yakın zamanda yeni bir Bağlantı Dirseği (Kicker Brace) bağlantı türünü ekledi. Bu bağlantı, köşebentten kolona veya Köşebentten kirişe tasarlanabilir.

Bağlantı tasarımı Chevron Brace‘ye çok benzer: bağlantıdaki sonuç kuvvetleri basit statikler kullanılarak hesaplanır. Daha sonra, sonuç raporunda uygun sınır durumları kontrol edilir.

Risa 3D ile Risa Connection Entegrasyonu

Bağlantı Dirsekleri, direk olarak RISA-3D’de destek elemanlarına atanabilir ve daha sonra tasarım için RISAConnection’a aktarılabilir. “Knee Brace” Bağlantı Kuralını destekleyici Kolon veya Kiriş üyesine atayın, sonra RISAConnection’a dışa aktarmak için Director aracını çözün ve kullanın. Geçiş tasarımına ulaşmak için bağlantı ayrıntıları RISAConnection’da ayarlanabilir.

Enine Takviye ve Web Doublers’ı Birlikte Uygulamak

RISAConnection sürüm 7, Hem Enlemesine Kolon Flanş Takviyeleinin ve Kolon Web Doublers,  Kolon Moment Bağlantılarına, hem de Kirişten Kolon Moment Bağlantılarına uygulanmasına izin verir.

  • İki seçeneği aynı anda uygulamak için Bağlantı Özellikleri tabındaki Bağlantı Kategorisi altındaki her seçenek için Evet’i seçin:

Bu, doğrulama için 2B ve 3B görünümlerine yansıtılacaktır. Bağlantı Özellikleri ızgarasından gelen girdileri kullanarak Takviye ve Doublers’ ları yapılandırabilirsiniz.

Tasarım denetimleri her bir öğeyi ayrı ayrı kontrol eder; Program, Enine Takviyeler ve Web Doublers’ın etkileşimini üstlenmez.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here